Szkolenie otwarte 15 kwietnia

TPM – Totalne Produktywne Utrzymanie Ruchu w każdej Organizacji 

Formuła online

TPM – Total Productive Maintenance to zbiór sprawdzonych technik i rozwiązań, których celem jest zwiększenie wykorzystania (efektywność) maszyn i urządzeń w procesie produkcji. 
Jeśli szukasz sposobu na podniesienie efektywności wykorzystania maszyn i urządzeń lub zależy Ci, aby zminimalizować awaryjność parku maszynowego – to to szkolenie jest dla Ciebie!

Celem programów TPM jest włączenie i zaangażowanie wszystkich pracowników w działania usprawniające parku maszynowego, aby minimalizować przestoje z powodu usterek, wady produkcyjne czy wypadki przy pracy.

Szkolenie przeznaczone dla:

 • Lean Managerów
 • Specjalistów i osób zajmujących się wdrażaniem narzędzi Lean Management w Organizacji 
 • Kierowników, koordynatorów Służb Utrzymania Ruchu
 • Dyrektorów i Kierowników Operacyjnych odpowiedzialnych za Utrzymanie Ruchu 
 • Pasjonatów Lean Management, chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie TPM 

Wymagania techniczne spotkania online:

 • Stałe łącze internetowe
 • Kamera internetowa
 • Komputer lub laptop z zainstalowaną przeglądarką internetową (zalecana Google Chrome)
 • Głośniki lub słuchawki do odtwarzania dźwięku

Program obejmuje:

hook, ok, check Definiowanie priorytetów w utrzymaniu ruchu dla maszyn i urządzeń

hook, ok, check Prawidłowe wdrożenie i utrzymanie TPM w organizacji

hook, ok, check Metody, narzędzia i wskaźniki w TPM

hook, ok, check Przygotowanie karty autonomicznej konserwacji

hook, ok, checkAutonomiczne i prewencyjne utrzymanie ruchu

hook, ok, check Problemy i rozwiązania występujące przy stosowaniu TPM

hook, ok, check Istota aspektów miękkich w TPM – motywacja i zaangażowanie pracownikówhook, ok, checkNarzędzia i efektywne spotkania online


Program spotkania obejmuje 1 dzień szkoleniowy (6h). Szkolenie prowadzone jest w formie interaktywnego warsztatu, w którym uczestnicy biorą aktywny udział w ćwiczeniach i zadaniach przygotowanych przez prowadzącego. Każdy uczestnik kończy szkolenie z przygotowanym konkretnym planem działań do wdrożenia oraz specjalnym zestawem technik i narzędzi.

Dobre praktyki

Prezentacja praktycznych zasad, które usprawnią pracę Twojego parku maszynowego

Część praktyczna

Szkolenie prowadzone jest w formie interaktywnego warsztatu, w którym uczestnicy biorą aktywny udział w ćwiczeniach i zadaniach przygotowanych przez prowadzącego.

Sesja pytań i odpowiedzi

Czas przeznaczony na zadanie wszystkich nurtujących pytań oraz swobodną wymianę opinii pomiędzy prowadzącym, a praktykami biorącymi udział w spotkaniu

Prowadzący: Aleksander Wyciślik

MBA –  Continuous Improvement Manager w firmie będącej światowym liderem w swojej dziedzinie, certyfikowany Trener (EQF 5 European Qualification Framework), Trener Biznesu oraz Konsultant.

Prowadził projekty m.in. dla: Avantor Performance Materials Poland , Bahlsen Snacks, Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa, Federal Mogul BIMET, Huhtamaki Foodservice Poland, Lear Corporation, Nestle Polska, PZL Świdnik S.A. , Pfleiderer Grajewo, Siemens Healthcare , Synthos Polska oraz wielu innych.
Główne kompetencje to budowa zwycięskich strategii wdrożeń Lean Management, zmiana kultury organizacyjnej, prowadzenie warsztatów oraz szkoleń dla Pracowników wszystkich szczebli struktury organizacyjnej w zakresie narzędzi i metodologii Lean Management (5S, SMED, TPM, VSM, VM, PPS).
Przeprowadzanie konsultacji oraz audytów, prowadzenie Badań Migawkowych – badanie potencjału w procesach, Layout optimization (projektowanie nowego flow), Budowa Systemów Sugestii / Kaizen.
Absolwent Politechniki Śląskiej , wydziału Organizacji  i Zarządzania, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, programu Leadership Harvard Business Review. Absolwent programu MBA Executive na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.  

Harmonogram:

9:25 Powitanie uczestników i rozpoczęcie szkolenia

9:30 Wprowadzenie do Lean Management 

 • Historia powstania 
 • Ojcowie sukcesu
 • Cele i założenia dla Twojej Organizacji 

10:30 Rozwój TPM 

 • Filary
 • Jak wdrożyć z sukcesem TPM ?

11:30 Przerwa

11:50 Omówienie wybranych filarów TPM

Autonomiczne utrzymanie ruchu

 • Budowa zespołów autonomicznego utrzymania ruchu 
 • Przeprowadzanie audytów 

13:30 Przerwa

14:00 Omówienie wybranych filarów TPM

Prewencyjne utrzymanie ruchu 

 • Jak zapobiegać 
 • Gdzie szukać oszczędności 

Którą wersję TPM’u wybrać? 

15:00 TPM i KPI- kluczowe mierniki sukcesu 

 • Wybór KPI 
 • MTBF, MTTR
 • OEE 

16:00 Podsumowanie i zakończenie szkolenia

Co obejmuje bilet?

Pełen dostęp do transmisji online 15 kwietnia 2021

90-dniowy dostęp do nagrania z warsztatu oraz sesji pytań z prelegentem

Udział w sesji zadawania pytań – możliwość swobodnego zadania pytań prelegentowi w trakcie trwania prelekcji oraz po jej zakończeniu w sesji Q&A

Bezpośredni kontakt z prelegentem po zakończeniu prezentacji

Nieograniczona wymiana zdań z innymi uczestnikami wydarzenia na czacie publicznym

Pakiet materiałów dodatkowych udostępnionych przez prelegenta

Elektroniczny certyfikat udziału w wydarzeniu.

FAQ

Spotkanie praktyków to rodzaj wydarzenia, w którym możesz połączyć się z prelegentem online w czasie rzeczywistym za pomocą platformy szkoleniowej Trio Conferences – może zadać prelegentowi wszystkie pytania, które Cię interesują. Szczegółowe zasady oraz harmonogram spotkania online określone są w ofercie konkretnego wydarzenia.
Spotkania odbywają się na PLATFORMIE SZKOLENIOWEJ dostępnej pod adresem www.online.trioconferences.pl
Tak, spotkania praktyków online zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy mógł zadawać pytania.
Tak, dyskusje ekspertów mogą się odbywać jeśli przewiduje je program wydarzenia.
Aby zarejestrować się na darmowe webinarium musisz zaznaczyć wszystkie zgody marketingowe. Sprawdź czy je zaznaczyłeś – to najczęstszy powód problemów z rejestracją.
Po udanej rejestracji na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający przyjęcie zgłoszenia wraz z linkiem do wirtualnego pokoju. Godzinę przed rozpoczęciem webinarium prześlemy go do Ciebie raz jeszcze wraz z przypomnieniem terminu.
Platforma szkoleniowa dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej – nie wymaga instalowania żadnego specjalistycznego oprogramowania.
Tak, nagrania z darmowych spotkań można obejrzeć po zalogowaniu/zarejestrowaniu się do platformy w Strefie darmowej.
Jeśli jesteś już zarejestrowany na platformie przejdź do Strefy darmowej, którą znajdziesz w dwóch miejscach na stronie:
– pierwsze – poprzez zakładkę Szkolenia w menu głównym (podzakładka Strefa darmowa)
– drugie – Kursy i strefa darmowa w zakładce Moje konto
Dostęp do nagrań, które Cię interesują, wykupujesz w wybranym przez siebie wariancie na określoną liczbę dni. Oznacza to, że przez ten czas możesz bez ograniczeń oglądać nagrania oraz dowolną liczbę razy wracać do nich oraz innych udostępnionych materiałów (prezentacje, raporty itp.)y. Nagrania są dostępne tylko poprzez platformę – nie można ich pobrać, aby skopiować. Pozostałe materiały są dostępne w opcji do pobrania.
Dostęp do nagrań otrzymasz od razu po opłaceniu dostępu wybraną przez siebie metodą płatności (przelew bankowy, PayU. Pamiętaj, że księgowanie może trwa kilka do kilkunastu godzin. Jeśli zależy Ci na czasie prześlij nam potwierdzenie przelewu na adres kontakt@trioconferences.pl, a udostępnimy Ci nagrania jeszcze tego samego dnia.
Przyczyn może być wiele. Najczęstsze:
1. Jeśli pojawia się komunikat: Nieobsługiwany format video lub MIME – problem spowodowany jest przez nieaktualną wtyczkę Flash. Proszę pobrać najnowszą wersję rozszerzenia Adobe Flash Player dla swojej przeglądarki internetowej.
2. Video nie odtwarza się w przeglądarce Chrome – ten problem pojawia się często. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z każdej innej przeglądarki.

Jeśli masz inny problem napisz do nas adres kontakt@trioconferences.pl
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać ze strefy darmowej, w której publikujemy nagrania bezpłatnych webinariów i prelekcji.

Chcesz przeszkolić swoich pracowników z innego tematu? Szukasz doświadczonej firmy, która skroi szkolenie na miarę aktualnych potrzeb Twojej firmy?

Trio Conferences od lat specjalizuje się w organizacji wydarzeń na zamówienie klienta.

Masz pytania?

Marta Pawlikowska

Project Director
880-124-108

m.pawlikowska@trioconferences.pl