Paweł Mateńczuk – NAVAL

Były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM. Weteran misji w Iraku i Afganistanie.

Prowadząc własną firmę Naval Polska, pracował jako doradca bezpieczeństwa dla takich podmiotów gospodarczych takich jak PGNiG (Libia), Geofizyka Kraków (Pakistan). Doradzał i prowadził zajęcia z bezpieczeństwa osobowego i instytucji dla banków Alior Bank, Citibank, PKO. W zakresie bezpieczeństwa osobowego szkolił pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej wyjeżdżających w rejony działania organizacji. Prowadzi zajęcia z motywacji dla managerów i pracowników firm. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Akademia Sportu, która wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości realizowała w 2017 i 2018 roku projekt „BE ALIVE and Never Give up” (projekt profilaktyczno-sportowy skierowanym do dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym) Obecnie współpracuje z fundacją „NIEZAPOMNIANI”. W 2017 poprowadził program „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” dla stacji Discovery. Uczestnik programu Ninja Warrior Polska (Polsat). W 2012 był jednym z konsultantów oraz jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROM-owca gry komputerowej Medal of Honor. Warfighter. Pomysłodawca i współscenarzysta programu telewizyjnego „GROM – tworzymy historię” wyprodukowanego przez telewizję Polsat Sport, by uczcić 30 lat istnienia Jednostki Wojskowej GROM.

Autor książek: „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy”, „Zatoka”, „Camp Pozzi”, „Ekstremalny poradnik treningowy” i „Chłopaki z Marsa”.

Najważniejsze osiągnięcie: Za wybitne zasługi w działaniach przeciw terroryzmowi został odznaczony najwyższym z odznaczeń wojskowych nadawanych w Polsce za czyny bojowe w czasie pokoju Orderem Krzyża Wojskowego II i III klasy. Posiada złotą odznakę GROM.