Szkolenie zamknięte

Równe traktowanie w zatrudnieniu, dyskryminacja i mobbing w czasie pandemii

Formuła online

Niewątpliwie wybuch pandemii COVID-19 był dla przedsiębiorców największym wyznaniem w 2020 roku.

Pracodawcy wciąż mierzą się w wyzwaniami jakimi jest sposób organizacji pracy w czasie pandemii, przestrzeganie podwyższonych standardów BHP i prawidłowa ochrona życia i zdrowia pracowników. Jednak te najbardziej aktualne tematy nie zwalniają pracodawców z realizacji innych obowiązków wynikających z prawa pracy tj. respektowanie zasady równego traktowania, zakaz dyskryminacji czy przeciwdziałanie mobbingowi.

Uwzględniając aktualne okoliczności warto odpowiedzieć na pytania, czy, i ewentualnie jak, pandemia wpłynęła na przestrzeganie tych obowiązków.

Dla kogo:

Do udziału w szkoleniu zapraszamy kadrę menedżerską, osoby odpowiedzialne za przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w organizacji – pracowników działów HR oraz członków komisji antymobbingowych

Wymagania techniczne spotkania online:

 • Stałe łącze internetowe
 • Kamera internetowa
 • Komputer lub laptop z zainstalowaną przeglądarką internetową (zalecana Google Chrome)
 • Głośniki lub słuchawki do odtwarzania dźwięku

Uczestnik szkolenia dowie się:

hook, ok, check jakie są przesłanki do uznania praktyk za dyskryminujące

hook, ok, check jak wygląda najnowsze orzecznictwo

hook, ok, check w oparciu o przykłady, jakie zachowania kwalifikują się do dyskryminacyjnych

hook, ok, check jakie obowiązki ciążą na pracodawcy w zakresie przeciwdziałania mobbingowi

hook, ok, check czym różni się mobbing od dyskryminacji


Program spotkania obejmuje 1 dzień szkoleniowy, podczas którego uczestnik otrzyma komplet wiedzy i informacji z zakresu przeciwdziałania praktykom dyskryminacyjnym i mobbingowi.

SZKOLENIE POPROWADZĄ:

BARBARA KLIMCZYK

Associate w praktyce prawa pracy kancelarii Bird & Bird.

Jest specjalistką z zakresu indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy, a także prawno-pracowniczych aspektów transportu i logistyki. Specjalizuje się w rozwiązywaniu sporów z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy oraz prawno-pracowniczych aspektów transportu i logistyki, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z wyjazdami służbowymi i czasem pracy kierowców i innych pracowników mobilnych. Posiada szeroką wiedzę i praktykę w reprezentowaniu klientów lokalnych i zagranicznych przed sądami w postępowaniach dotyczących wyżej wymienionych dziedzin. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorstwami z sektora TLS we wszystkich sprawach prawnych związanych z ich bieżącą działalnością, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii prawno-pracowniczych i związanych z delegowaniem pracowników do innych państw Unii Europejskiej. Jej innymi obszarami specjalizacji jest zatrudnianie cudzoziemców, w szczególności w aspekcie globalnej mobilności pracowników (Global Mobility). Jest absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiowała także na Wydziale Prawa Université de Rennes

PAULA KOCZARA

Associate w praktyce prawa pracy kancelarii Bird & Bird

Specjalizuje się w prawie pracy i prawie ubezpieczeń społecznym, szczególnie w zagadnieniach dotyczących indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Posiada także doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym obsłudze procesów zbiorowych przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Wspiera przedsiębiorców w bieżącym doradztwie związanym z prawem pracy ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania polityk wynagradzania, benefitach pracowniczych, zgodności z przepisami dotyczącymi równego traktowania w zatrudnieniu. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z projektami restrukturyzacyjnymi i zwolnieniami grupowymi, prawno-pracowniczymi aspektami połączeń spółek, negocjacjami porozumień grupowych i prowadzeniem sporów zbiorowych. Przed dołączeniem do Bird & Bird zdobywała doświadczenie w polskich kancelariach prawnych. Poprzednio pracowałam w renomowanej butikowej kancelarii prawa pracy. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz polityki społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie ukończyła także studia doktoranckie na kierunku ekonomia. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą ekonomicznym aspektom ubezpieczeń społecznych. Jest radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Partner Szkolenia

Harmonogram:

9:30 Powitanie uczestników, wskazówki praktyczne

9:40 Wstęp

 • Wprowadzenie – równe traktowanie w zatrudnieniu w czasie pandemii
 • Zasada równego traktowania w zatrudnieniu – zagadnienia ogólne

10:10 Przerwa na kawę

10:25 Zakaz dyskryminacji

 • Pojęcie dyskryminacji i przesłanek dyskryminacyjnych
 • Przejawy dyskryminacji: dyskryminacja pośrednia i dyskryminacja bezpośrednia
 • Molestowanie i molestowanie seksualne
 • Zakaz dyskryminacji w orzecznictwie
 • Przykłady zachowań dyskryminacyjnych

11:40 Przerwa na kawę

11:55 Nakaz przeciwdziałania mobbingowi

 • Pojęcie mobbingu
 • Skutki mobbingu
 • Obowiązek pracodawcy w zakresie przeciwdziałania mobbingowi
 • Mobbing w orzecznictwie
 • Przykłady zachowań mobbingowych

13:10 Przerwa na lunch

13:40 Podsumowanie

 • Mobbing a dyskryminacja – podobieństwa i różnice
 • Roszczenia związane z dyskryminacją i mobbingiem
 • Działania pracodawcy przeciwdziałające dyskryminacji i mobbingowi

14:40 Przerwa na kawę

14:45 Dyskryminacja i mobbing w czasie pandemii

 • Przejawy dyskryminacji w czasie pandemii
 • Przejawy mobbingu w czasie pandemii
 • Dobre praktyki przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w czasie pandemii

15:40 Sesja pytań i odpowiedzi

16:00 Zakończenie szkolenia

Zapisz się

Jeśli chcesz wziąć udział w tym warsztacie albo chciałbyś zgłosić na warsztat swoich pracowników, zostaw nam swoje dane.

Zapisuję się na szkolenie zamknięte

Równe traktowanie w zatrudnieniu, dyskryminacja i mobbing w czasie pandemii

Zgoda marketingowa

Administratorem danych osobowych jest Trio Conferences spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (00-739) przy ul. Stępińskiej 9. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wykonania zamówionej usługi w postaci obsługi wiadomości i udzielenia odpowiedzi na wynikające z niej pytania oraz kierowania treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityka prywatności (https://online.trioconferences.pl/polityka-prywatnosci/ ) Masz prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, przesyłając informację na adres e-mail: kontakt@trioconferences.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych dokonanego przed wycofaniem tej zgody.

Chcesz przeszkolić swoich pracowników z innego tematu? Szukasz doświadczonej firmy, która skroi szkolenie na miarę aktualnych potrzeb Twojej firmy?

Trio Conferences od lat specjalizuje się w organizacji wydarzeń na zamówienie klienta.

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli chcesz wziąć udział w tym warsztacie albo chciałbyś zgłosić na warsztat swoich pracowników, zostaw nam swoje dane.

Zgoda marketingowa

Administratorem danych osobowych jest Trio Conferences spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (00-739) przy ul. Stępińskiej 9. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wykonania zamówionej usługi w postaci obsługi wiadomości i udzielenia odpowiedzi na wynikające z niej pytania oraz kierowania treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityka prywatności (https://online.trioconferences.pl/polityka-prywatnosci/ ) Masz prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę, przesyłając informację na adres e-mail: kontakt@trioconferences.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych dokonanego przed wycofaniem tej zgody.

Masz pytania?

Joanna Jamka

Conference Director
500-161-297

j.jamka@trioconferences.pl

Najczęściej zadawane pytania

Szkolenia zamknięte organizujemy dla Twojej firmy lub Twojego zespołu na indywidualne zamówienie. Dokładnie dostosowujemy szkolenie do potrzeb klienta i przeprowadzamy je w dogodnym dla klienta momencie.
Można skorzystać z ogólnej oferty szkoleń zamkniętych, które oferujemy (publikujemy je na stronie Szkolenia zamknięte) lub zdecydować się na inny, dowolny temat szkolenia, które przygotujemy.
Szkolenia zamknięte mogą odbyć się stacjonarnie (w siedzibie klienta lub innej dogodnej lokalizacji) albo online (na platformie szkoleniowej Trio Conferences lub z wykorzystaniem rozwiązania technologicznego klienta).
Wydarzenia odbywają się na PLATFORMIE SZKOLENIOWEJ Trio Conferences dostępnej pod adresem www.online.trioconferences.pl
Szkolenia zamknięte są wyceniane indywidualnie – zostaw nam swoje dane w formularzu kontaktowym, abyśmy mogli je dla Ciebie wycenić.
Na cenę szkolenia ma wpływ kilka czynników, m.in.:
– czas trwania szkolenia,
– poziom jego zaawansowania,
– język w jakim miałoby się odbyć,
– specyfika szkolenia, tzn. czy ma obejmować informacje ogólne czy też ma bazować na konkretnych case study, ćwiczeniach dostosowanych do specyfiki pracy osób biorących udział w szkoleniu.
Platforma szkoleniowa dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej – nie wymaga instalowania żadnego specjalistycznego oprogramowania.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać ze strefy darmowej, w której publikujemy nagrania bezpłatnych webinariów i prelekcji.
Możesz zarejestrować się na trzy sposoby. Pierwsze – kupując dostęp do wydarzenia, drugi – zgłaszając się na wydarzenie darmowe, trzeci – rejestrując się poprzez zakładkę Zaloguj się w menu głównym (prawy, górny róg). Po zarejestrowaniu się każdy użytkownik otrzymuje dostęp do swoich kursów w zakładce Moje konto.
Tak, uczestnicy wydarzeń szkoleń zamkniętych otrzymują ELEKTRONICZNY CERTYFIKAT UCZESTNICTWA po zakończeniu szkolenia.