Rozwiązania dla biznesu – kogeneracja, czy fotowoltaika – 2 grudnia

Webinarium odbyło się 2 grudnia 2020

Zagadnienia

Główne zagadnienia webinarium:

  • Co to jest wysokosprawna Kogeneracja
  • Dlaczego warto wdrożyć Kogenerację właśnie teraz
  • Czym jest Fotowoltaika
  • Sprawność systemów PV i JK
  • Obecne uwarunkowania ekonomiczne wynikające z zastosowania wysokosprawnej Kogeneracji i Fotowoltaiki
  • Wskaźniki wzrostu inwestycji (PV vs JK)
  • Instalacja systemów hybrydowych
  • Koszty wdrożenia i utrzymania instalacji Jednostki Kogeneracyjnej i Fotowoltaiki
  • Ryzyka administracyjne i technologiczne

Nagranie z webinarium

Materiały do pobrania

Prelegenci

Arkadiusz Górski, Generate 4

Wdrożył jedną z pierwszych instalacji trigeneracji w Polsce w segmencie komercyjnym

Przedsiębiorca i manager z 30-letnim doświadczeniem; kwalifikacje i wykształcenie: automatyka, elektrotechnika, energetyka, zarządzanie w tym doradztwo energetyczne. Od 2005 roku związany z GK PGNiG i rozwojem kogeneracji, technologią IT, operacjami biznesowymi, strategią i inwestowaniem. Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu infrastruktury energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego, budowie i wyposażeniu instalacji kogeneracyjnych, rewitalizacji instalacji, outsourcingu energetycznym, usługach wsparcia technicznego. Od 2015 roku  współpraca z Hexa, firmą przekształconą w Generate 4, w zakresie wdrożeń jednostek kogeneracji takich producentów jak TEDOM, Viessmann, GE – Jenbacher, MTU.

Mariusz Pyrowicz, Generate 4

Z branżą telekomunikacyjną, elektryczną i niskoprądową związany  od roku 1995. Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań kogeneracyjnych dla biznesu. Uczestnik licznych szkoleń krajowych i międzynarodowych z zakresu rozwiązań ICT (Information and Communication Technologies)  oraz energetyki w wysokosprawnej Kogeneracji. Na stanowiskach managerskich nieprzerwanie od 1998 roku.  Obecnie Prezes Zarządu Generate 4, Członek Zarządu spółek GRUPY HEXA.

Grzegorz Karwacki, Generate 4

Specjalista w zakresie automatyki, oprogramowania i telekomunikacji. Przedsiębiorca i manager z 20-letnim doświadczeniem w zakresie budowy  instalacji elektrycznych i ciepłowniczych, AKPiA oraz rozwiązań sieciowych w telekomunikacji. Doświadczenie zdobył również na obiektach Grupy ENEA S.A., Elektrowni Kozienice oraz Elektrociepłowni Żerań w zakresie AKPiA. Współpracował z liderami tego rynku Siemens, WAGO, Eaton, Danfoss. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu infrastruktury energetycznej, niskoprądowej na obiektach przemysłowych, biurowych oraz handlowych. Od 2012 roku  współpracuje z Grupą Hexa, obecnie wydzieloną spółką Generate 4 w zakresie wdrożeń jednostek kogeneracyjnych.

Mogą Cię zainteresować nagrania ze spotkania praktyków